oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Na Slovan 15 minút dobrej hry nestačilo

Zápas rozbehli baby výborne a do polovice druhej štvrtiny sme boli lepším tímom. To je však v extralige málo a tak si Slovan vezie z Bystrice druhý krát v sezóne 2 body

V prvej štvrtine sa striedali vo vedení obe družstvá, no ani naše ´pumy´ a ani Slovanistky nešli do výraznejšieho bodového náskoku. V domácom tíme dávala najviac košov Piperková, v hosťujúcom Zarevúcka. Postupne sa k nim pridali aj ostatné hráčky, ale viac ako na tri body nešiel do vedenia nik. Záver sme lepšie zvládli my a do druhej štvrtiny sme išli za priaznivého stavu 19:17. Po krátkej prestávke nás potešila trojka Matejčíkovej, potom nastali problémy s časomerom, ale i túto situáciu sme ustáli. Po trojke Piperkovej bolo 25:17 a hoci súper kontroval, vďaka piatim bodom v rade od Matejčíkovej to bolo ešte veselšie – 29:20. Sľubný náskok sme však stratili. Prestala nám ísť streľba a príliš často sme faulovali. Hostky aj vďaka úspešným trestným hodom skresali manko a najmä produktívne Križmová so Slezárikovou sa postarali o otočenie výsledku. Polčas sa teda skončil nepriaznivo pre ´pumy´ – 33:38.

Po zmene strán začali Bratislavčanky vedenie navyšovať. Viedli o deväť bodov, ale my sme Mištinovou a Bačovou náskok súpera postupne skresali na šesťbodový rozdiel. V 26. minúte bolo dokonca po trojke Piperkove45:50, ale rovnako spoza veľkého oblúka dokázala odpovedať i Slezáriková a po dvojke Križmovej bol rozdiel opäť vysoký, až desaťbodový – 45:55. Toto vedenie si následne Slovan bezpečne udržiaval, keď našim hráčkam viackrát vypadla lopta z obruče. Do štvrtej štvrtiny sa išlo dokonca za stavu 48:60, čo dávalo väčšiu psychickú pohodu hostkám. Na Štiavničkách popritom opäť raz nefungovalo počítadlo na odpočítavanie sekúnd na zakončenie akcie, čo taktiež vyrušovalo basketbalistky na oboch stranách, pretože hlásateľ im musel hlásiť sekundy, ktoré ešte mali k dispozícii. Ozdobou poslednej desaťminútovky boli trojky našej Stašovej a Matejčíkovej, či na opačnej strane Marcovej, no podstatné bolo, že Bystričankám sa nedarilo nepriaznivý stav meniť a prehrali ešte výraznejším rozdielom o pätnásť bodov.

Najbližšie hrá naše ŠKP 08 v sobotu 16. januára v Šamoríne. Doma sa predstavia až o dva týždne, keď privítame Ružomberok.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Slovan Bratislava 65:80 (19:17, 33:38, 48:60)

Štvrtiny: 19:17, 14:21, 15:22, 17:20. TH: 17/13 – 17/11. Fauly: 16 – 18. Trojky: 8 – 7. Rozhodovali: Tomašovič, Kurpaš a Macura. Diváci: 300.

ŠKP 08: Matejčíková 17 (2), Jelenčíková 3, Piperková 14 (4), Mištinová 14 (1), Bačová 2 /Stašová 10 (1), Števulová 3, Domiterová 2, Voskárová 0/.

Najviac bodov Slovan: Zarevúcka 24, Slezáriková 16 a Križmová 15.

Hlasy po zápase :

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Podali sme zlý výkon. V prvej štvrtine to ešte znieslo z našej strany nejaké kritériá, ale potom sme robili naivné a hlúpe chyby tak v obrane ako i v útoku. Som veľmi sklamaný z výkonu dievčat. Potešila ma iba Matejčíková a svoj priemer si odohrali Mištinová a Piperková. Ostatné hráčky boli slabučké. Čaká nás teda veľa roboty.“

Katarína Piperková, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „ Mali sme zápas vo vlastných rukách takmer do konca prvého polčasu, no potom sme sa už museli prispôsobovať súperovi, ktorý si vytvoril náskok a my sme sa snažili miestami len bezbranne získavať lopty. Naša snaha vyšla na márnosť. Slovanistky dávali ľahké koše a my sme sa na každý bod museli natrápiť. Tam nám ubudlo veľa energie, ktorú sme potrebovali v rozhodujúcich chvíľach.“

Danilo Rakočevič, tréner Slovana Bratislava: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Víťazstvo sme si v Banskej Bystrici zaslúžili. Som spokojný s tým ako sme hrali, možno ešte treba zlepšiť obranu, ale v útoku sme sa už podstatne zlepšili. Musíme takýmto štýlom pokračovať aj naďalej. Pred nami sú duely s košickou Cassoviou a Popradom, chceme ich vyhrať a zabojovať o piate miesto pred play-off.“

Autor: JB, Zdroj: bystricoviny.sk, Foto: IG