oficiálna stránka basketbalového klubu

ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA

Výsledková kríza pokračuje, tento krát štiavničky vyplienil Šamorín

V predposlednom kole základnej časti extraligy žien sme privítali ŠBK Šamorín. Výsledkovú a hernú krízu sme nedokázali prekonať a favoritovi sme podľahli 41:90.

Úvod zápasu nebol z pohľadu ´púm´ obzvlášť zlý. Favoritom bol súper, avšak Mištinovou sme otočili v tretej minúte vývoj z 0:2 na 4:2. Hostky potom Slamovou a Vyňuchalovou išli do vedenia o štyri body, no dve trojky Stašovej nás držali v hre o priaznivý výsledok. Tri a pol minúty pred koncom prvej štvrtiny bolo 11:12! Žiaľ potom sa už presadila z našej strany iba Števulová, súperovi to začalo viac padať do koša a viedol razom o desať bodov – 13:23.

V druhej štvrtine sa nám taktiež nedarilo. V úvodnej päťminútovke tejto časti hry bodovala iba Števulová,  ktorá v 15. minúte znížila na 18:38. K nej sa časom pridala Stašová s Horeckou, no aj tieto hráčky iba korigovali nepriaznivý stav na 23:39. Záver polčasu patril Šamorínčankám, ktoré išli na prestávku s komfortným 25 bodovým náskokom – 23:48.

Aj v tretej štvrtine zaznamenali ´pumy´ iba desať bodov. V jej prvej polovici dali dva koše za dva body Piperková a Stašová, na neudržanie bola na opačnej strane Vyňuchalová. Jej zásluhou bol odstup už tridsaťbodový. Trojka Stašovej znamenala v 27. minúte zníženie na 32:61, ale Riecka a Moorová sa dokázali taktiež efektívne presadzovať, takže na štvrtú štvrtinu sa išlo za stavu 33:69.

Bystričanky v poslednom dejstve potvrdili, že závery stretnutí im absolútne nesedia. Aj tentoraz opäť prepadli. Toto dejstvo prehrali výrazne 8:21, keď sa na začiatku prezentovala dvojkou len Števulová (35:71) a v polovičke znižovala Bačová už na hrozivých 37:78. Dvojku potom zaznamenala Stašová a oba trestné hody premenila Bačová. To však bolo z bystrickej strany všetko. Posledných 218 sekúnd patrilo hostkám, ktoré pod Urpínom dokázali zaznamenať celkovo až 90 bodov.

Najbližšie sa predstaví naše ŠKP 08 v piatok 18. marca o 17.00 hodine v Ružomberku. V tabuľke sme klesli na posledné ôsme miesto, keďže piate víťazstvo dosiahla v sezóne aj košická Cassovia (nad Slovanom 70:66), takže z hľadiska vzájomných stretnutí sme na tom horšie.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 41:90 (13:23, 23:48, 33:69)

Štvrtiny: 13:23, 10:25, 10:21, 8:21. TH: 9/6 – 16/12. Fauly: 19 – 11. Trojky: 3 – 8. Rozhodovali: Tomašovič, Holländer a Sirocký. Diváci: 50.

ŠKP 08:  Števulová 9 (1), Piperková 2, Mištinová 5, Stašová 17 (2), Bačová 6, /Horecká 2, Ozdincová 0, Valová 0, Voskárová 0/

Najviac bodov Šamorín: Slamová 18 (3 trojky), Lewisová 17, Moorová 12 (4 trojky)

Hlasy po zápase:

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08: Čím ďalej tým ťažšie je niečo hodnotiť. Nachádzame sa úplne na dne a to nie len v tabuľke, ale aj psychicky. Musíme sa pokúsiť niečo vymyslieť, lebo stále veríme, že tento tím má na viac ako predvádza. čaká nás zápas v Ružomberku a potom prvé kolo play-off s megafavoritom súťaže Good Angels. Musíme to zobrať ako prípravu na robotu, ktorá nás čaká potom. V bojoch o 5.-8. miesto bude všetko otvorené a my sa musíme pokúsiť postaviť sa na nohy a zabojovať o svoje miesto na extraligovej mape..“

Katarína Piperková, kapitánka ŠKP 08: „Takéto zápasy sa veľmi ťažko hodnotia. Momentálne sa nám vôbec nedarí a prekonávame veľkú krízu. Náš výkon bol veľmi slabučký. Ak nezaberieme, tak i v tejto sezóne skončíme podobne ako v minulej, teda na poslednom mieste. Musíme si spomenúť na zápasy, ktoré sme v tejto sezóne dokázali vyhrať a uveriť, že dokážeme zabojovať o lepšie umiestnenie ako posledné miesto.“

Zdroj: bystricoviny.sk, Autor: JB, Foto: IG